AKTUALNOŚCI

Informacja do rodziców - w sprawie ostatecznych składów na rok 2018

Niedzielny egzamin był weryfikacją układów, jak i przede wszystkim ostatecznych składów w formacjach i mini grupach na zbliżające się Mistrzostwa Polski. Każdy układ oraz każda tancerka (indywidualnie) zostanie oceniona w zakresie wymaganych kryteriów niezbędnych do udziału w Mistrzostwach Polski na rok 2018.

 

Ocena z tego zakresu zostanie przedstawiona w sposób procentowy (od 1 do 100%). Wynik na poziomie niższym bądź równym 50% powoduje dyskwalifikację układu lub tancerza, ponieważ nie zostały spełnione wymagane kryteria.

Egzamin z układów, ich jakości oraz tego czy spełniają wszystkie warunki układu mistrzowskiego jest zatem ostatecznym etapem w podejmowaniu decyzji. Jeśli takie warunki nie zostały spełnione układ lub tancerz zostanie wycofany (będzie można go pokazać na zawodach niższej rangi.)

 

Przypominam, że sama wcześniejsza nominacja na solistę lub duet nie zobowiązuje do wystawienia tancerzy na Mistrzostwa Polski, jest propozycją i jedynie pierwszym etapem weryfikacji mistrzowskiej.

 

Kryteria, które są brane pod uwagę, przy ostatecznym wyborze tancerza do udziału na Mistrzostwach Polski:

•              Tancerz ma perfekcyjnie opanowaną technikę taneczną, w której tańczy na poziomie więcej niż dobrym lub wyróżniającym w danej kategorii wiekowej, w której startuje.

•              Jego możliwości techniczne i sceniczne wyróżniają się w dużym stopniu na tle swojej grupy wiekowej.

•              Jego możliwości techniczne i sceniczne są na wysokim poziomie i w żadnym zakresie nie odstaje on od grupy w danym układzie

•              Ma odpowiednią prezencję sceniczną.

•              Frekwencja na zajęciach stałych w grupie TEAM jest na wysokim poziomie.

 

Dodatkowo bierzemy pod uwagę również to, czy:

•              Chętnie i rzetelnie podchodzi do pracy na każdych zajęciach, zawodach, wyjazdach.

•              Jest samodzielny i potrafi sobie poradzić w sytuacjach stresowych bez pomocy rodzica.

•              Wzorowo zachowuje się na każdych zajęciach i zawodach oraz wyjazdach.

•              W sposób szybki i łatwy oraz w krótkim czasie przyswaja sobie skomplikowane choreografie.

•              Jest koleżeński wobec innych tancerzy w swojej grupie jak i w konfrontacji z innymi grupami startującymi.

 

 

Przypominam, że od początku mówiłam o terminie zakończenia wszystkich układów, nie był on tajemnicą zatem proszę nie posiłkować się usprawiedliwieniem, że było mało czasu. Przypominam także, że 3 miesiące od wakacji były dodatkową szansą, dla tych którzy, uważali że takowej nie posiadają (pierwsza nominacja w lutym do RAMADA TEAM, druga obóz wakacyjny, a trzecia zamknięcie układów do końca listopada i najważniejszy końcowy egzamin). Układ oczywiście mógł nie być „wyczyszczony”, dlatego czas przed zawodami to czas na jego dopracowanie.

 

Z zaznaczeniem, że układ musi jednak zostać przede wszystkim sprawnie odtańczony, z uwzględnieniem techniki oraz podstawowych umiejętności na wymaganym poziomie. Układ mistrzowski nie jest nauką podstawowych elementów i pokazaniem minimum jakości ale musi stanowić zademonstrowanie najwyższych umiejętności, niezbędnych na mistrzostwach Polski i Świata.

Odnosi się do zarówno do całości układów, jak i indywidualnych tancerek, dlatego też jeśli tancerka wybitnie odbiega od większości w wykonaniu całej formacji lub mini formacji również zostaje ona usunięta z układu.

 

Na Mistrzostwa Polski wysyłamy najlepszych nie tylko po to aby była to nasza wizytówka, ale także dlatego aby ograniczyć rozczarowania oraz wyeliminować duże koszty w przypadku kiedy nie przechodzi się dalej. Przed podjęciem decyzji o zakwalifikowaniu bądź usunięciu układu lub tancerza odbędą się też omówienia w gronie trenerów. Każdemu przyznana zostanie procentowa punktacja. Tancerze oraz układy, które nie przejdą 50% wymaganych i niezbędnych kryteriów nie będą zgłoszone do zawodów o randze Mistrzowskiej (podkreślam, że to samo tyczy się duetów oraz mini grup i formacji.) ale będą mogli swoje prezentacje solowe lub duety pokazać na festiwalach o niższej randze, co również daje duże doświadczenie sceniczne.

 

KONSEKWENTNIE trzymamy się zatem zasad, iż na Mistrzostwa Polski wypuszczamy tancerzy i układy spełniające niezbędne, mistrzowskie kryteria.

 

Wyniki zostaną ogłoszone 30 grudnia ze względu na omawianie układów z poszczególnymi trenerami.

 

Jednocześnie podaję dodatkową informację:

11 lutego od godziny 10.00 termin egzaminów do Składów na nowy sezon TAMADA TEAM 2019

11 lutego popołudniu I egzamin i nominacja dla solistów i duetów na nowy sezon taneczny 2019

2 czerwca II nominacja i egzamin dla solistów (szansa dla tych którzy nie przystąpili do I terminu.)

Solo i duety będą robione już w czasie wakacyjnym aby na wakacjach był zamknięty cały program szkieletowy zawodach i aby móc bardziej skupić się na Mistrzostwach Świata jeśli zostaniemy do nich nominowani z Mistrzostw Polski.

 

Życzę powodzenia

« powrót
Grafik zajęć w ferie (22-27 stycznia) dla: 
RAMADA TEAM Z (dzieci, juniorzy, dorośli)
RAMADA TEAM S (dzieci, juniorzy)
MINI KIDS TEAM

Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW